Fenerbahçe’den Beşiktaş’a imalı ‘VAR’ cevabı!

Beşiktaş gün içerisinde yaptığı açıklamada Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başta olmak üzere Fenerbahçe ve Galatasaray’a tepki göstermişti.

TFF’yi Fenerbahçe ve Galatasaray’a yaranmakla itham eden Beşiktaş, tüm maçların VAR kayıtlarının da açıklanmasını istedi. Bu isteğe Fenerbahçe Kulübü’nden açıklama geldi.

Sarı-lacivertliler, milli ara sonrası oynanacak olan derbi için, “VAR kayıtlarının açıklanması konusunda TFF’nin vereceği her karara saygı duyacağımızı şimdiden açıklıyoruz. Ayrıca önümüzdeki hafta oynayacağımız maça atanacak hakemlerin çalıştıkları şirketlerle ilgili açıklamanızı da ilgi ile beklediğimizi vurgulamak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Twitter’dan yapılan paylaşımda, geçtiğimiz yıllarda bir Beşiktaş-Fenerbahçe maçının hakeminin babasının Koç Grubu’nda çalıştığı iddia edilmiş ardından iddianın yanlış olduğu ortaya çıkmıştı.

Fenerbahçe Kulübü, VAR açıklamasında bu duruma da atıfta bulundu!

BEŞİKTAŞ’IN ‘VAR’ AÇIKLAMASI

“Galatasaray’ın “ofsaytımsı” pozisyonunu medyaya servis ederken masa başında karar alanlar, kulübümüzü alakası olmayan maç görüntüleriyle konuya dahil edenler, Galatasaraylı Muslera’nın ve Fenerbahçeli Samuel’in pozisyonlarına ilişkin VAR kayıtlarını da ivedilikle kamuoyuyla paylaşmalıdırlar. Mete Kalkavan’ın bir anda fikir değiştirerek kırmızı karttan sarı karta yönelmesinin nedenini merak etmekteyiz. Keza Galatasaray kalecisi Muslera’nın Konyaspor kalecisi Sehiç’i itmesiyle doğan tereddütsüz kırmızı kartlık hareketinin sarı kartla geçiştirilmesinin kabul edilmesi mümkün değildir. Bundan sonrası için de kulüplerden talep gelmesi halinde her maçın VAR kayıtlarının kamuoyuyla paylaşılmasını istiyoruz.

Hatta ve hatta; oynayacağımız ilk maç olan Fenerbahçe derbisinin VAR kayıtlarının açıklanmasını da karşılaşmanın sonucu ne olursa olsun şimdiden talep ediyoruz.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*