HDP ile görüşen Kılıçdaroğlu: “Kavgayı bitirelim”

Investing.com – Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olan Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Başkanlarıyla görüştü. Görüşmenin ardından yapılan ortak basın toplantısında demokrasi vurgusu yapıldı.

Serbest siyasetin önünün açılması gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, siyasette kavga olmaması gerektiğini söyledi.

21. yüzyılda parti kapatılmasının kabul edilemez olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, parti kapatılmasının zorlaştırılması gerektiğini belirtti.

HDP ile yapılan görüşmede konuşulan bir diğer başlığın ise kadına yönelik şiddet olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, kadınların haklarının teslim edilmesi için tüm partilerin çaba göstermesi gerektiğini söyledi.

Yargının bir sopa olarak kullanılmasına da izin verilmemesi gerektiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, deprem bölgesine dair özel bir planlama yapılması gerektiği konusunda da HDP ile hemfikir olduklarını ifade etti.

Kürt sorunu dahil tüm sorunların çözüm adresinin TBMM olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, milletin sağduyusuna güvenerek var olan sorunları çözeceklerini belirtti.

Basın mensuplarından özellikle ricada bulunan Kılıçdaroğlu, toplumu ayrıştıran bir dil kullanılmaması gerektiğini söyledi ve “Kavgayı bitirelim” dedi.

Yazar: Deniz Engin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir