Merakla Beklenen Pixel 8’in tasarımı sızdırıldı

Google, akıllı telefonları söz konusu olduğunda sırlarını tutmakta oldukça başarısız. Gelecek Pixel 7a, tasarımı ortaya çıktıktan sonra eBay’de göründü, popüler sızıntı kaynağı OnLeaks ise Pixel 8 ve Pixel 8 Pro‘nun 5K renderlarını paylaştı. Google’ın Pixel 8 serisini sonbaharda piyasaya sürmesi bekleniyor. Ancak biz henüz baharın ortasındayız ve resmi duyuruya kadar daha epey uzun bir süre var.

Ünlü duyumcu OnLeaks, Pixel 8 ve Pixel 8 Pro‘nun yakın çekim renderlarını paylaştı ve tasarımlarını Pixel 7 serisi cihazlarla karşılaştırdı. Fotoğrafları karşılaştırdığımızda, Pixel 8’in daha geniş bir köşe yarıçapına ve daha yuvarlak bir görünüme sahip olduğu görülüyor. Pixel 8, 150.5 x 70.8 x 8.9mm’lik daha küçük bir boyuta sahip olsa da, Pixel 7’den 0.2mm daha kalın.

Merakla Beklenen Pixel 8’in tasarımı sızdırıldı

Benzer şekilde, Pixel 8 Pro da önceki modeli Pixel 7 Pro‘ya göre daha belirgin bir köşe yarıçapına sahip. Ancak, Pixel 7 Pro‘nun kavisli ekranı, daha ince bir çerçeve yapısının oluşturulmasına katkıda bulunuyor. Pixel 8 ve Pixel 8 Pro‘nun güçlerini Tensor G3 yonga setinden alacağı bilinse de, bu çiplerin Samsung’un Exynos modelinin yeniden markalanmış bir hali olabileceği iddialarını da bir kez daha hatırlatalım.

Pixel 8 serisinin, eş zamanlı olarak kısa ve uzun pozlamaların yakalanmasına olanak tanıyan aşamalı HDR teknolojisine sahip olacağı spekülasyonu da var. Ayrıca, Pro modelinde ultrasonik bir ekran altı parmak izi tarayıcısı olacağı söyleniyor. Tabi tüm bunların şu an için birer iddiadan ibaret olduğunu da bir kez daha hatırlatalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir