Satış Sinyali mi? Bu Altcoinler Borsalardan Hızla Çekiliyor!

Santiment analistleri yeni bir raporda, altcoinler yükselmeye devam ederken balinaların borsalardan yüklü miktarda stablecoin çektiğini bildirdi.

Borsalardan çekilen altcoinler feci bir çöküş sinyali mi?

Santiment analistleri, son 10 gün içinde değeri 1 milyar dolar veya üzerinde olan dört Tether (USDT) transferi tespit etti. Birkaç kripto dostu bankanın iflas ettiği ve USDC’nin fiyat sabitliğini kaybettiği geçen haftaki çalkantılı olaylara yanıt olarak, balinalar borsalardan yüklü miktarda USDT çekiyor.

Stablecoin’ler tipik olarak talep tarafı likiditesini temsil eder, bu nedenle Tether’in (USDT) borsalardan çıkarılması bir satış sinyali olarak kabul edilir.

Tether borsalardan hızla ayrılıyor

Santiment analistleri, son on gün içinde 1 milyar dolar veya daha fazla değere sahip büyük hacimli Tether transferlerine dikkat çekti. Balinalar, banka iflasları ve USDC’nin fiyat sabitliğini kaybetmesi endişelerine yanıt olarak USDT’yi hızlı bir şekilde borsalardan çıkarıyor.

Borsalardaki stablecoin rezervleri tipik olarak Bitcoin gibi kripto para birimlerine olan talebi temsil ettiğinden, stablecoin rezervlerindeki düşüş bir satış sinyali olarak algılanabilir. Ayrıca, borsalardaki daha küçük stablecoin rezervleri, Bitcoin gibi büyük hacimli kriptolar üzerinde satın alma baskısının azaldığını ve fiyatını olumsuz etkilediğini gösteriyor.

Tether’in 2 milyar dolarlık USDT basımı alarm veriyor

Piyasa değerine göre en büyük stablecoin olan Tether, Çarşamba günü Ethereum ve Tron ağlarında 1 milyar dolar değerinde USDT bastı. Stablecoin’in piyasa değeri, 12 Mart ile 14 Mart arasında 72,1 milyar dolardan 74,6 milyar dolara yükseldi ve kripto yatırımcıları arasında endişeye neden oldu.

Tether’in son zamanlarda bir milyar USDT token basması, yatırımcılar arasında anlık olarak FOMO’ya neden olmuş olabilir, ancak kripto piyasası, CTO’sunun açıklamalarının ardından hızla anlaşmaya vardı. Geleneksel finans bankalarının çöküşünün neden olduğu kaos nedeniyle önümüzdeki günlerde işler riskli hale gelebileceği için yatırımcıların dikkatli olması gerekiyor.

Tether CTO’su Paolo Ardoino, Ethereum ve TRON üzerinde basılan 2 milyar doların ihraç edilmiş işlem olmadığını ve bir sonraki dönem ihracında envanter olarak kullanılacağını açıkladı.

Stablecoin’ler FUD haberlerinin merkezinde yer alıyor

Son birkaç hafta içinde USDT çeşitli FUD haberiyle manşetlere taşındı. Bunun nedeni bir dava veya yasal bir süreç değil, ABD merkezli diğer stablecoin’lerin ABD’deki üç bankanın iflası nedeniyle darbe almasıydı. Kriptokoin.com olarak USDC’de geçen hafta yaşananlara bu yazıda yer verdik.

Özetle, Tether’in piyasa değeri 2023’ün başında 66 milyar dolardan 15 Mart itibariyle 73,6 milyar dolara fırladı ve bu da 7 milyar dolardan fazla bir artış anlamına geliyor. CTO’su Paolo Ardoino, yatırımcıların bu veriden endişe duymaması gerektiğini ve yeni basılan USDT’nin “ihraç talepleri ve takaslar için stok olarak kullanılacağını” bildiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir