Tether, 2023’ün 1. Çeyreğinde 1,5 Milyar Dolar Kâr Elde Etti,

ABD’deki bankacılık kargaşası devam ederken, Tether tercih edilen stablecoin (Stabil kripto para) oldu.

Tüm kripto piyasasının likiditesinin %50’sinden fazlasından sorumlu olan Tether, 2023’ün ilk üç ayında 1,5 milyar dolar kar elde ettiğini açıkladı.

Resmi açıklamaya göre, Tether’in fazla rezervleri, 2022’nin 4. çeyreğinin sonundaki 960 milyon dolara kıyasla, 1.çeyrekte tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,44 milyar dolara ulaştı .

Stablecoin, yılın ilk çeyreğini 81,8 milyar dolarlık konsolide toplam varlıkla kapatırken, konsolide toplam yükümlülükleri 79,4 milyar dolar civarında gerçekleşti.

Tether’in rezervleri, bitcoin, fiziksel altın, gecelik repo ve kurumsal tahvil tahsisleri gibi ek kategorileri içeriyordu. Bitcoin varlıklarının 1,5 milyar dolar olduğu kaydedilirken, değerli metallerinki ise 3,3 milyar doları oluşturuyor.

Tether’in CTO’su Paolo Ardoino ise konuyla ilgili şunları söyledi:

“Tether’in 2023’ün 1. çeyreğinde elde ettiği muazzam başarı bizi çok heyecanlandırdı. 2. çeyreğe baktığımızda, son derece olumlu bir görünüme sahibiz ve şeffaflığa bağlı kalmaya devam ediyoruz, bu nedenle üç aylık raporumuzda rezerv dağılımına yeni kategoriler ekledik.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x