Saadet’ten AKP’ye geçen Kozan Belediye Başkanı, bugün İyi Parti’ye geçti

Adana Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan bugün İyi Parti’ye geçerken, seçimlerde tekrar aday gösterildi.

Adana’nın Kozan ilçesinde mevcut Belediye Başkanı olan Kazım Özgan, AKP’den istifa ederek İyi Parti’ye geçti. Özgan, İyi Parti’ye geçmesinin ardından partinin Kozan Belediye Başkan adayı gösterildi.

2019 yerel seçimlerinde Saadet Partisi, MHP’den Kozan Belediye Başkanı seçilen Nihat Atlı‘nın, belediye başkanı seçilme yeterliliğine sahip olmadığı gerekçesiyle İlçe Seçim Kurulu’na başvurdu. Bu başvuru reddedilince, Saadet Partisi, İl Seçim Kurulu’na itirazda bulundu. İtirazlar sonucu yapılan değerlendirmede, Kozan Belediye Başkanlığı’nın ikinci en çok oyu alan Saadet Partisi adayı Kazım Özgan’a verilmesi kararlaştırıldı.

Özgan, Nisan 2023’te sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile siyasi hayatını AKP’de sürdürmeye karar verdiğini duyurarak, “Milli değerlerimize gönülden bağlı bir siyasetçi olarak bundan sonra siyasi hayatımı AK Parti’de sürdürmeye karar verdim. Önümüzdeki seçimlerde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a destek vermek için var gücümle çalışacağım” demişti.

Farah Zeynep Abdullah’a dava açmıştı

Özgan, başrolünde Farah Zeynep Abdullah‘ın yer aldığı Bergen filminin yasaklandığı iddiasıyla da gündeme gelmişti. Bergen’i öldüren Halis Serbest’in yaşadığı Adana’nın Kozan ilçesinde filmin vizyona girdiği, ancak sonradan kaldırıldığı iddia edilmiş, Özgan ise iddiaları reddetmişti.

Özgan, ilçede Bergen filminin yayınlanmasının yasaklanmasıyla ilgili yaptığı açıklamada “IQ testi” diye cevap veren filmin başrol oyuncusu Abdullah’a ‘hakaret’ suçundan 100 bin liralık tazminat davası açmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x