Spotify Artık Podcast’lere Yorum Yapmanıza İzin Veriyor

Spotify, podcast bölümlerinde kullanıma sunmaya başladığı yeni yorum bölümü özelliğiyle, podcast yayıncıları ve dinleyicileri arasındaki iletişimi güçlendiriyor. Dinleyiciler, bölüm sayfasında oynatma kontrollerini geçerek veya dinlemeyi bitirdikten sonra bölüm sayfasına giderek yeni yorum bölümüne ulaşabilecekler.

Özelliğin ilk aşamasında tüm yorumlar varsayılan olarak gizli olacak ve içerik üreticileri sayfalarında hangi yorumların görüntüleneceği konusunda tam kontrole sahip olacaklar. İstedikleri herhangi bir yorumu yayınlama ve yayınlamama yetkisine sahip olacaklar. Zamanları kısıtlıysa sadece belirli bölümler için yorumları etkinleştirebilecek veya özelliği tamamen devre dışı bırakabilecekler.

Yorum platformu, şirket tarafından barındırılıp barındırılmadıklarına bakılmaksızın tüm içerik üreticilerine güncellenmiş Spotify for Podcasters uygulaması üzerinden yorumları denetleme olanağı sunarak işleri kolaylaştırıyor. Spotify for Podcasters platformunda barındırılmayan içerik üreticilerinin sadece uygulamadan podcast programlarına talep etmeleri gerekiyor.

İçerik üreticileri, sayfalarında hangi yorumların görüntüleneceğini kontrol etmenin yanı sıra, yeni yorumlar ve program kilometre taşlarına ulaştıklarında bildirim alacaklar. Ayrıca dinleyicileri hakkında analizlere ve istatistiklere de ulaşabilecekler.

Spotify, soru-cevap ve anketler gibi etkileşimli özelliklerle etkileşim kuran dinleyicilerin ortalama olarak 30 gün içerisinde bir programa geri dönme olasılığının dört kat daha fazla olduğunu belirtiyor. Bu kullanıcılar ayrıca Spotify’ın etkileşimli özellikleriyle etkileşime girmeyenlere göre ayda iki kat daha fazla podcast dinliyor. Şirket, platformunu daha da etkileşimli hale getirmeyi hedefliyor ve bu yıl sonbahar ayları için daha fazla planı bulunuyor. Ayrıca hem podcast yayıncılarından hem de dinleyicilerden gelen geri bildirimlere dayalı olarak yorum deneyimini geliştirmeye devam edeceğinin sözünü veriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x