Zlatan Ibrahimovic’ten Suudi Arabistan yorumu! ‘Bedava çalışmıyorum’

Futbolun çılgın karakteri Zlatan Ibrahimovic, sezon başında yeşil sahalara veda etti. İsveçli efsane veda kararının ardından henüz geleceğine dair somut bir adım atmadı. Zlatan Ibrahimovic futbola vedasının ardından dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Gelmiş geçmiş en iyi futbolcu olduğunu belirten Zlatan Ibrahimovic, “Bireysel kaliteden bahsediyorsak, en iyisi benim. Şaka yapmıyorum. Ben gelmiş geçmiş en komple oyuncuyum” dedi.

Suudi Arabistan ve Çin’den transfer teklifleri aldığını dile getiren Zlatan Ibrahimovic, “Çin’den de teklif aldım, Suudi Arabistan’dan da teklif aldım. Ama durum şu ki siz ne istiyorsunuz? Ne gibi hedefleriniz var? Kazandıklarınızla değil, yeteneğinizle hatırlanmalısınız. Her gün antrenman yaptığımız, tanındığımız şey yeteneğimizdir ve herkes bu şekilde hatırlanmak ister” açıklamasını yaptı.

Yıldız futbolcuların Suudi Arabistan, MLS ve Çin’e transferleriyle ilgili soruya Zlatan Ibrahimovic, “Daha düşük bir aşamaya geçip kariyerinizi farklı bir şekilde bitiremezsiniz. Ama dinleyin, nerede futbol oynarsanız oynayın, bu futboldur. Futbol insanları birbirine bağlar. Bu, paylaştığımız bir hayaldir. Profesyonel bir futbolcu olarak futbol oynadığınız sürece bu yeterli. Suudi Arabistan büyüyor. MLS büyüyor. Çin’de de zirve vardı ve orada durumun neden değiştiğini bilmiyorum. Ama ahlaki bir şey mi? Hayır. Kendimiz ve ailemiz için bir şeyler yapıyoruz. Beş ya da 10 yıl sonra varlıklı, sağlıklı bir hayatınız varken sizi kim yargılayacak? Hiçbir şey bedava değil; sen bedava çalışmıyorsun, ben bedava çalışmıyorum. Paraya ihtiyacım yok ama çok pahalıyım” cevabını verdi.

Malmö altyapısında futbola başlayan Zlatan Ibrahimovic daha sonra FBK Balkan, Ajax, Juventus, Inter, Barcelona, Milan, Paris Saint Germain, Manchester United ve Los Angeles Galaxy formaları giydi. Zlatan Ibrahimovic kariyerinde şu başarılara imza attı:

1 – FIFA Kulüpler Dünya Şampiyonası şampiyonluğu
5 – İtalya Serie A şampiyonluğu
4 – Fransa Ligue 1 şampiyonluğu
1 – İspanya La Liga şampiyonluğu
1 – UEFA Süper Kupası şampiyonluğu
1 – UEFA Avrupa Ligi şampiyonluğu
2 – Fransa Kupası şampiyonluğu
3 – İtalya Süper Kupası şampiyonluğu
1 – İngiltere Lig Kupası şampiyonluğu
2 – İspanya Süper Kupası şampiyonluğu
3 – Fransa Lig Kupası şampiyonluğu
1 – İngiltere Lig Kupası şampiyonluğu
2 – Hollanda Eredivisie şampiyonluğu
1 – Hollanda Kupası şampiyonluğu
3 – Fransa Süper Kupası şampiyonluğu
1 – Hollanda Süper Kupası şampiyonluğu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x